Fem menn i 20-årene dømt til lange fengselsstraffer for 180 grove bedragerier og 100 000 bedrageriforsøk
Bakmennene i det kriminelle nettverket står bak grove digitale massebedragerier. Flere av de fornærmede har blitt oppsøkt hjemme.
Bakmennene i det kriminelle nettverket står bak grove digitale massebedragerier. Flere av de fornærmede har blitt oppsøkt hjemme.
The silver coins originate from a major investment scam in the USA and are now being returned to the USA.
Sølvmyntene stammer fra grove investeringsbedragerier i USA.
Økokrim har tatt ut tiltale mot tre personar for grovt bedrageri etter at ein eldre person blei lurt til å overføre fleire millionar kroner til svindlarane.
Økokrim har gjeve eit inndragingsførelegg på 28 millionar kroner til eit slakte- og salsselskap for oppdrettsfisk. To tilsette i selskapet er tiltalte av Økokrim for grovt brot på matlova og grov økonomisk utruskap etter å ha seld oppdrettslaks som ikkje var eigna som menneskemat.
Ti menn fra Innlandet er dømt til fengsel for ulovlig jakt og felling av et ulvepar. Tre av mennene er i tillegg dømt for forsøk på felling av en gaupe. Alle mister retten til å jakte, hvorav to for alltid.
Kriminelle nettverk kan utnytte velferdsmarkedet gjennom private selskaper som selger tiltak og tjenester til kommunalt og statlig barnevern. Det viser en rapport fra a-krimsenteret i Tønsberg.
To menn er dømde i lagmannsretten til fengsel og inndraging for grove skattesvik og grove brot på rekneskapslova. Fengselsstraffene er skjerpa frå tingretten.
En kvinne i 50 årene er ved Borgarting lagmannsrett dømt til 1 år og 8 måneder fengsel for å ha skjult og hvitvasket ektemannens grove underslag av klientmidler, da hun jobbet som advokatassistent i foretaket hans.