Hopp til hovedmenyen på siden Hopp til hovedinnholdet på siden

Nyheter

Årsrapport for Økokrim 2022

Årsrapport 2022 - fremside_cropped_589x336

I 2022 arbeidet Økokrim med 76 saker og ga bistand til politidistriktene i 117 saker. Etterforskingen og iretteføringen av egne saker utgjorde det klart største ressursuttaket. Fra 2021 til 2022 viser tallene en klar økning i antall anmeldelser og rapporter om mistenkelige forhold knyttet til bedragerier. 

Miljøkrim nummer 2 2022

Hettemåke med unger

Økokrim har nå publisert en ny utgave av fagbladet Miljøkrim, nummer 2 2022.

Hvitvaskingskonferansen 2022

Årets hvitvaskingskonferanse vil bli arrangert ved Clarion Hotel & Congress Oslo Airport den 17. til 18. november. 

Notat - miksetjenester

Nytt notat fra Økokrim om miksetjenester og råd til rapporteringspliktige om hvordan de bør forholde seg til kunder som bruker slike tjenester.

Økokrim deltar på Arendalsuka

Økokrim deltar i flere debatter på Arendalsuka. Debattene streames også. Her finner du en oversikt over arrangementene.

Miljøkrim 1.2022

Miljøkrim-fremsider1[2]

Økokrim sitt fagmagasin Miljøkrim nr. 1.2022 er nå ute.

Kontakt Økokrim om Axie Infinity

Skjermbilde 2022-05-10 kl

I forbindelse med tyveri av kryptovaluta knyttet til spillet Axie Infinity den 23. mars 2022 ønsker Økokrim å kartlegge i hvilken grad nordmenn ble rammet av dette tyveriet.

Ukrainske borgere utnyttes til arbeid

construction-worker-495373

Politiet er kjent med at ukrainske borgere forut for den russiske invasjonen har blitt utnyttet til ulovlig arbeid i flere bransjer i næringslivet, deriblant bygg- og anleggsbransjen og sesongarbeid i landbruket.[1] 

Økokrims trusselvurdering 2022

Nyhetsbilder-Linkedin2

I trusselvurderingen presenterer Økokrim det som forventes å bli de største truslene innenfor våre ansvarsområder de neste årene. Samtidig gis det et oppdatert kriminalitetsbilde og innblikk i forventet utvikling.

Gå til arkiv